Мила Царовска во изолација, била во контакт со лице позитивно на коронавирусот

Од:

Министерката за образование и наука Мила Царовска поради контакт со позитивно лице е во изолација, информираат од Министерството за образование и наука.

Поради тоа на јавната дебата за државната матура организирана од Клубот на младински прашања и политики, што утре треба да се одржи, ќе учествува претставник од МОН.

Би можело да ве интересира

Во СЦ „Борис Трајковски“ денеска ќе се вакцинираат пратениците

Ана Ололовска

Состојбата со Ковид-19 се смирува, внимателност во периодот што следи, а со негативен ПЦР тест или вакцинација патување во Грција

Ана Ололовска

Исјановски за починатиот лекар Грбовиќ: Тој е поранешен вработен во Итна помош, „Биотек“ ни го украде, му даде поголема плата

Маја Илиевска-Пачемска

Утре во „Борис Трајковски“ се вакцинираат пратениците

Жарко Настоски

Коронавирусот однесе уште една жртва меѓу лекарите – почина д-р Сенат Грбовиќ

Жарко Настоски

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче за 24 часа закопа 39 граѓани, оставка веднаш!

Жарко Настоски