Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија

Претепани тројца Албанци во Ѓорче Петров

А1он
Порталот на албански јазик, Порталб извести дека тројца Албанци се брутално претепани во скопската населба Ѓорче Петров, меѓу кои и едно 15-годишно девојче. До тепачката
Македонија

(ФОТО) Тимјаник: Земјоделци сме, од земјоделие аир не гледаме

А1он
Неасфалтирани улици, диви депонии, неоранизирано собирање смет. За улично осветлување плаќаат, а го немаат. Ова е сликата на неготинското населено место Тимјаник. По снег и
Македонија

Каде и како мистериозно ќе исчезнат документите за „Скопје 2014“?

А1он
Утре на седница, Советот на општина Центар ќе расправа за изградба на општинскатата зграда. Пред еден месец, Министерството за транспорт и врски ја продаде градежната
Македонија

Груевски не коментира се додека не се донесат заклучоците на ЕС во Брисел

А1он
Премиерот Никола Груевски на новинарско прашање какви се очекувањата за заклучоците од Европскиот Совет во Брисел, потенцира дека веќе шест месеци е исклучително внимателен со
Македонија

(ВИДЕО) Жерновски: Доколку има фалсификат, опозицијата нема да им даде легитимитет на изборите

А1он
„Ако имаме власт што не сака фер и демократски избори, ако на нивните партиски состаноци се зборува дека на денот на изборите ќе биде употребен
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ: Во 21 век жителите на Волково и Кисела Јабука платија, но немаат канализација

А1он
Жителите на Волково и Кисела Јабука се револтирани од раководењето со општина Ѓорче Петров од страна на Сокол Митровски. Сокол Митровски и Никола Груевски ,потсетија,во