Спорт

ВИДЕО: Ѕвездите на ПСЖ речиси еден час заглавени во лифт

А1он
Во реприза на ланското полуфинале Лајпциг и Пари Сен Жермен  вечерва се среќаваат во дуел од групниот сегмент во фудбалската Лига на шампионите. Томас Тухел
Спорт

Жестоки обвинувања за Роналдо: Тој не ги почитува Италијанците

А1он
Кристијано Роналдо се врати во дресот на Јувентус по проблемите што ги имаше со коронавирусот, постигна два гола во последниот триумгф, но не се сите
Македонија

Пендаровски: Го зајакнуваме присуството во НАТО во Брисел, продолжуваат реформите во Армијата

А1он
Претседателот Стево Пендаровски денеска одржа воведно предавање на втората НАТО Академија организирана од Евро – Атлантскиот Совет на Македонија. Посочувајќи на фактот дека земјата формално
Македонија

Владата го усвои законот за финансиска поддршка од 6.000 денари за ранливи категории, средствата ќе се префлаат на транскациска сметка

А1он
Владата го усвои законот со кој на ранливите категории ќе им се доделат 6.000 денари, како дел од антикризните мерки од четвртиот пакет на мерки.
Македонија

Заев-Меркел: Заеднички интерес е да се одржи првата меѓувладина конференција

А1он
Во телефонскиот разговор со канцеларката на Сојузна Република Германија, Ангела Меркел, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев изрази благодарност за зголемениот ангажман
Спорт

Милевски: Да ги завршиме квалификациите се добри игри и по можност со две победи

А1он
Младата македонска фудбалска репрезентација на 12 ноември против Израел и на 17 ноември против Црна Гора ќе ги одигра двата последни натпревари од квалификацискиот циклус
Свет

ЕУ од петок воведува санкции за Лукашенко и 14 белоруски претставници

А1он
Европската унија ќе му воведе санкции на белорускиот претседател Александар Лукашенко и други 14 официјални лица заради репресијата врз демонстрантите по оспорените претседателски избори во
Македонија

Затворени седум угостителски објекти поради непочитување на здравствените протоколи

А1он
Во период од 26.10.2020 до 01.11.2020 година сите инспекциски служби во рамки на своите надлежности извршија вкупно 4.716 контроли од кои 1.750 се инспекциски надзори.