Zoran Zaev

Економија

Харадинај и Рама со највисоки плати меѓу премиерите во регионот

А1он
Премиерите на Косово и на Албанија, Рамуш Харадинај и Еди Рама добиваат највисоки плати во регионот во споредба со премиерите на другите земји, се наведува
Спорт

(ВИДЕО) Заев од Сараево: Обединувањето што го создава спортот треба да се преслика на целиот Балкан

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со својата сопруга Зорица Заева присуствуваа на церемонијата на отворање на Европските младински олимписки игри во
Култура

Директорите на театрите бараат средба со Заев за скандалозната програма за култура

А1он
По вчерашната заедничка средба меѓу директорите на десет национални установи за скандалозната распределба на пари во Министерството за култура за националната програма за 2019 година,
Култура

Фирми формирани два дена пред конкурсот во изборот за доделување пари од култура

А1он
На шест пријавени фирми на скандалозниот конкурс за проекти од национален интерес во културата за 2019 година, во делот за музичко-сценска дејност една како по
Култура

(ВИДЕО) Заев: Одлуката за распределба на средства во културата ќе биде поништена, повторно ќе се отворат постапките

А1он
Премиерот Зоран Заев, пред одржувањето на вчерашната трибина со граѓаните на Иловица и Штука, даде изјава за медиумите, во која одговарајќи на новинарско прашање, кое
Македонија

Со допис до НАТО побарано исправка за користењето на терминот „македонски јазик“

А1он
Премиерот Зоран Заев, изјави дека е испратен допис до Алијансата со кој се бара корекција во делот на користење на терминот „македонскиот јазик“ на веб
Македонија

Нови оддели, апаратура и биолошка терапија за болните од мултиплекс склероза на Неврологија

А1он
Нови оддели се отворени во рамки на Универзитетската клиника за неврологија. Станува збор за одделот за мускулна биопсија и патохистолошка дијагностика на невромускулните болести, кој
Спорт

Премиерот Заев се сретна со претставници на одбојкарската федерација

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со претставници на Одбојкарската федерација на Македонија, предводени од претседателот на Федерацијата, Петар Јовановски. На средбата се разговараше за