treska

Македонија

Богдановиќ: За околу шест месеци ќе се започне со градење кај „Треска“

Искра Манојлоска
Општина Центар на вонредна седница ја усвои одлуката за распишување на јавен конкурс за урбанистичкото уредување на локацијата, позната како поранешна фабрика „Треска“. „Ќе се
Видео Македонија

ВИДЕО: Советниците од Центар се скараа уште пред да почне седницата за „Треска“

А1он
Иднината на земјиштето кај „Треска“ и понатаму е заглавена во административни лавиринти. Советниците на Советот на Општина Центар, на денешната седница водеа расправа околу административните