talat dzaferi

Македонија

(ВИДЕО) Џафери за ХРТ: Груевски е виновен за хаосот во Македонија

А1он
Талат Џафери во интервју за Хрватската радиот телевизија кажа дека тој е легален и легитимен претседател на македонскиот парламент имајќи во предвид дека таквата одлука
Македонија

(ВИДЕО) Џафери по средбата со Хојт Ји: Од утре ќе ја ставам во функција работата на Собранието

А1он
Претседателот на Собранието, Талат Џафери по средбата со заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји, рече дека САД го
Македонија

Вељаноски не го признава Талат Џафери: Ќе закажам седница кога ќе биде поправена опремата

А1он
Трајко Вељаноски се огласи по хулиганскиот напад во Собранието и по два дена изрази жалење за истите. Во изјава за „Сител“, тој кажа дека МВР
Македонија

Хојт Ји доаѓа утре, ќе се сретне со Талат Џафери и Ѓорге Иванов

А1он
Заменик секретарот на американскиот стејт департмент, Хојт Брајан Ји во Македонија ќе дојде уште утре, наместо како што беше најавено само во понеделник. Хојт Ји
Македонија

ВИДЕО: Со свирежи Талат Џафери спречен да помине од демонстрантите на „За заедничка Македонија“

А1он
Пратеникот на ДУИ Талат Џафери денеска случајно се сретна и не успеа да ги избегне со своето возило демонстрантите од „За заедничка Македонија“ кои се
Македонија

Талат Џафери е кандидат за претседател на Собранието на парламентарното мнозинство

А1он
Портпаролот на ДУИ Бујар Османи потврди дека по внатрешните анализи, но и по консултациите со другите политички партии, било одлучено кандидатот на ДУИ, но и