prostalna sredba

Македонија

Проштална средба на претседателот Пендаровски со францускиот амбасадор Тимоние

А1он
Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше проштална средба со амбасадорот на Француската Република, Кристијан Тимоние, на која биле разменети мислења за севкупните билатерални односи меѓу двете
Македонија

Жбогар на проштална средба со Џафери во Собранието

А1он
Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери, денеска оствари проштална средба со амбасадорот и шеф на Делегацијата на Европската унија во земјава Самуел