soobrakjajka

Македонија

Камион усмрти 71 годишен велосипедист

А1он
На регионалниот пат Виница-Берово, кај местото викано „Говедарски пат“, 71 годишен виничанец утринава го загубил животот, информира портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова. Панајотова појасни дека
Македонија

Тешко повреден пешак во сообраќајка во Куманово

А1он
Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случи во Куманово вчера во 7.25 часот. Како што информира од полицијата сообраќајната несреќа се случила
Македонија

Јавен обвинител врши увид на сообраќајката кај Удово во која загинаа две лица

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гевгелија врши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа кај Удово, во која животот го загубија
Македонија

Сообраќајка кај Демир Капија, сообраќајот се одвива по една коловозна лента

А1он
Мајка и син од Турција се повредени во сообраќајка која се случила синоќа кај Демир Капија, ивести МВР. Жената имала повреди на главата, а нејзиниот
Македонија

ФОТО: Поранешен телохранител на Груевски згазил мотоциклист и избегал

А1он
Поранешен телохранител на Никола Груевски, Д.М. доцна синоќа во Кисела Вода кај Рампа поминувајќи преку две полни линии згазил 22 годишно момче кое со мотор