Автобус удри во автомобил кај Мавровка

Од:

Патнички автобус удри во автомобил марка „голф“. Ова се случи попладнево, а карши трговски центар „Мавровка“ во правец кон стоковна куќа „Мост. Се утврдува како автомобилот кој е со кумановска регистрација, се извртел, за да автобусот удри во него од страната на возачот.

Случајот е пријавен во полиција, од каде се излезени увидни екипи. Од под хаубата на „голфот“, на асфалтот имаше истечено и течност. Додека се чекаше увидна екипа, местото не беше соодветно обележано.

Од МВР за „А1он“ велат дека во оваа несреќа засега нема пријавено повредени лица.

Би можело да ве интересира

Судар на три возила на стариот пат од Демир Капија кон Неготино

Загина 60-годишник од Теарце, му се слошило и загубил контрола на автомобилот

Катерина Павлова-Николовска

Велешанецот кој прегази 11-годишно девојче бил под дејство на алкохол, се бара притвор

Катерина Павлова-Николовска

Тешко повредена малолетничка, ја удрил автомобил на улица во Прилеп

Катерина Павлова-Николовска

Обвинителството поведе постапка против скопјанец за сообраќајката во која загина 14-годишно момче

Катерина Павлова-Николовска

Автомобил излета од пат, возачот-млад струмичанец е тешко повреден