Тешко повредена малолетничка, ја удрил автомобил на улица во Прилеп

Од:

Малолетно девојче, кое се движело пешки е тешко повредено откако во него удрил автомобил кој го управувал 54-годишен прилпечанец информира Министерството за внатрешни работи.

– На 07.12.2022 во 12.27 часот било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата на ул.„Кузман Јосифоски“ со бул.„Гоце Делчев“, патничко возило „цитроен берлинго“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Т.(54) од Прилеп, удрило во малолетен пешак од с.Мало Коњаре. Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница во Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Би можело да ве интересира

Французин крадел по станови низ центарот на Скопје

Кумановец се повредил чистејќи пиштол

Жена од делчевско предизвикала пожар: гореле имоти и дворови, загрозени биле и куќите на соседите

На битолчанец наместо вода во угостителски објект му било дадено корозивно средство

Ана Ололовска

Двајца малолетници тешко повредени во сообраќајка на регионалниот пат Скопје – Тетово

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Претреси и апсење во Арачиново: Спречен транспорт на дрога вредна 100.000 евра

Анита Петровска Рајковиќ