Загина 60-годишник од Теарце, му се слошило и загубил контрола на автомобилот

Од:

Шеесетгодишник од тетовско Теарце починал додека управувал возило по што излетал од патот. Несреќата се случула утринава околу 6 часот на регионалниот пат Тетово-Јажинце кај Слатино.

-Во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Тетово-Јажинце, кај с.Слатино, патничко моторно возило „даеву“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 60 годишно машко лице од с.Теарце, излетало надвор од коловозот. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт кај возачот, а во службен разговор, сопругата на возачот изјавила дека пред несреќата му се слошило, по што изгубил контрола над возилото, информираше Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

По несреќата извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Гостиварец и платил 10.000 евра, љубовницата го уценувала дека интимните видеа и пораки ќе ги прати на неговото семејство

Катерина Павлова-Николовска

33-годишна жена пронајдена мртва во стан во Скопје

Во тоалет на основно училиште во Скопје пронајдена рамка од пушка

Уапсен старец од Скопје, допирал малолетничка во автобус

Катерина Павлова-Николовска

Две лица тешко повредени во сообраќајка кај Ранковце

Ана Ололовска

Двајца бегалци од „Идризово“ фатени во центарот на Скопје