trotinet

Македонија

Две деца повредени – се возеле на тротинет кога во нив удрил автомобил

Две деца се повредени во сообраќајна несреќа во Прилеп. Децата, двајцата малолетници од село Црнилиште се возеле на тротинет кога во нив удрил автомобил. Едното
Македонија

Тешко повредена малолетна девојка во сообраќајна несреќа меѓу тротинет и автомобил

А1он
На 12.04.2024 вo 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Доситеј Обрадовиќ“ со ул.„Киро Крстевски“ и со ул.„Боте Боцевски“ во Скопје
Македонија

Тешко повреден 59-годишен возач на тротинет – го покосил автомобил

А1он
Повреден е 59-годишен возач на тротинет кога на него налетал автомобил. Сообраќајната несреќа се случила на улицата „Гоце Делчев“ во Скопје. Возачот на тротинетот се
Македонија

(ВИДЕО) Ниту трага ниту глас од тротинетите во МНР: Османи ја заборави зелената агенда на ДУИ

Орце Костов
После година и пол откако министерот за надворешни работи Бујар Османи набави тротинети со цел вработените во МНР да ја промовираат „Зелената дипломатија“ како дел