Тешко повреден 59-годишен возач на тротинет – го покосил автомобил

Од:

Повреден е 59-годишен возач на тротинет кога на него налетал автомобил. Сообраќајната несреќа се случила на улицата „Гоце Делчев“ во Скопје. Возачот на тротинетот се здобил со тешки телесни повреди, информира МВР.

„На 24.04.2023 во 13.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Филип Втори Македонски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И.(46) од с.Батинци, скопско и електричен тротинет, управуван од Л.С.(59) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.С., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.“

Би можело да ве интересира

Загина 18 годишна девојка, повредени тинејџери – излета голф близу Прилеп

А1он

Поради сообраќајка забавен сообраќајот на влез и излез во Охрид

Катерина Ѓуровски

Експлодираше автомобил кај „Бисер“ – возачот повреден

Анита Петровска Рајковиќ

Загинатите кај Крушево се од едно семејство – мајка и дете починаа, таткото и две деца повредени

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Загина пешак во Бутел – несреќата снимена, автомобил мина на црвено, удри друга кола и ја исфрли на тротоарот

А1он

10 повредени – сообраќајка меѓу 3 возила, едното странско

А1он