soobrakjajka

Македонија

ФОТО: Поранешен телохранител на Груевски згазил мотоциклист и избегал

А1он
Поранешен телохранител на Никола Груевски, Д.М. доцна синоќа во Кисела Вода кај Рампа поминувајќи преку две полни линии згазил 22 годишно момче кое со мотор
Македонија

Сообраќајка во Хиподром: Скопјанец се бори за живот, тешко повредено 6 годишно дете

А1он
Вчера попладне патот од нас.Хиподром према нас.Илинден, кај ресторан „Хиподром“, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „Киа Пиканто“ со скопски регистарски ознаки управувано од Б.Н.(37),
Македонија

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, двајца тешко повредени

А1он
Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв” и трактор, која синоќа се случила на патот Градско-Прилеп меѓу росоманските села Сирково