Дете загина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Од:

Малолетно дете го загуби животот, а две лица се тешко повредени откако автомобил излетал од автопатот Скопје-Велес пред наплатната станица Сопот. Детето со тешки повреди било однесено во велешката болница каде била констатирана смрт.

dobivaj vesti na viber

-На 25.05.2022 во 14.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопат Скопје – Велес, пред наплатна станица Сопот, патничко моторно возило „рено клио“ со неготински регистарски ознаки, управувано од Д.В.(38) од Неготино, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и малолетен сопатник(дете) и биле пренесени во Општа болница Велес, каде од лекар била констатирана смрт кај малолетникот. Исто така, со тешки телесни повреди се здобила и сопатничката В.В.(28) од Неготино, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје се вели во соопштението од Министерството за внатрешни работи.

Увид на местото извршиле екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител по чија наредба телото било предадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Автомобил излета од пат, возачот-млад струмичанец е тешко повреден

Кај Зелениково пронајден човечки труп

Горан Наумовски

Човечки труп пронајден по течението на Треска

Горан Наумовски

Во својот дом пронајден починат 54-годишен битолчанец

Ана Ололовска

Еден загинат во тешката сообраќајна несреќа кај Тајмишка раскрсница на патот Кичево-Гостивар

Катерина Павлова-Николовска

Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

А1он