soobrakjajka

Македонија

Тешко повреден пешак во сообраќајка во Куманово

А1он
Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случи во Куманово вчера во 7.25 часот. Како што информира од полицијата сообраќајната несреќа се случила
Македонија

Јавен обвинител врши увид на сообраќајката кај Удово во која загинаа две лица

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гевгелија врши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа кај Удово, во која животот го загубија
Македонија

Сообраќајка кај Демир Капија, сообраќајот се одвива по една коловозна лента

А1он
Мајка и син од Турција се повредени во сообраќајка која се случила синоќа кај Демир Капија, ивести МВР. Жената имала повреди на главата, а нејзиниот
Македонија

ФОТО: Поранешен телохранител на Груевски згазил мотоциклист и избегал

А1он
Поранешен телохранител на Никола Груевски, Д.М. доцна синоќа во Кисела Вода кај Рампа поминувајќи преку две полни линии згазил 22 годишно момче кое со мотор
Македонија

Сообраќајка во Хиподром: Скопјанец се бори за живот, тешко повредено 6 годишно дете

А1он
Вчера попладне патот од нас.Хиподром према нас.Илинден, кај ресторан „Хиподром“, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „Киа Пиканто“ со скопски регистарски ознаки управувано од Б.Н.(37),
Македонија

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, двајца тешко повредени

А1он
Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв” и трактор, која синоќа се случила на патот Градско-Прилеп меѓу росоманските села Сирково