25-годишен скопјанец загина кај Катланово, со мотоцикл излетал од патот

Од:

25-годишен скопјанец го загубил животот вчера откако со мотоцикл „Хонда“ излетал од патот во близина на селото Катланово информира Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

– На 10.04.2022 во 16.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје – Велес, во близина на с.Катланово, скопско, мотоцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.П.(25) од Скопје, излетал надвор од коловозот. Во несреќата на местото на настанот починал мотоциклистот се вели во соопштението од МВР.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Товарен воз прегази мигранти кои лежеле на пругата кај Миравци

Ана Ололовска

Двајца загинати откако со трактор излетале од пат во Струмичко

Ана Ололовска

Скопјанка загина во тешка несреќа на скопската обиколница, три лица се пренесени во болница

Ана Ололовска

ВИДЕО: На Табановце приведени дилери, во БМВ пренесувале кокаин, хашиш и марихуана

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: На Караорман фатени 12 дрвокрадци

Катерина Павлова-Николовска

Приведени двајца битолчани, криумчареле 24 мигранти во комбе