Три лица повредени во сообраќајка на патот Тетово – Јажинце

Од:

Во СВР Тетово вчера било пријавено дека на регионалниот пат Тетово – Јажинце, кај селото Непроштено се случила сообраќајна несреќа меѓу патничко возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ш.С.(43) од сeлото Нераште и патничко возило „бмв“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(40) од селото Доброште.

dobivaj vesti na viber

Како што информираат од МВР, во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Б.Н., а со телесни повреди се здобиле Ш.С. и сопатникот од истото возило, Ј.М.(43) од с.Нераште, констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Загина пешак прегазен од „Ауди“ кај општинската зграда на Ѓорче Петров

Кристијан Ландов

Кај Железничкиот мост од водите на Вардар изваден маж во контактибилна состојба

Ана Ололовска

ВИДЕО: Запленети над 1100 метри мрежа и околу 100 килограми риба во Преспанското езеро

Кривична пријава за полицаец од Деве Баир за примање поткуп

Приведен криумчар на мигранти

Шестгодишно дете се удави во реката Пена

Ана Ололовска