Тешко повреден пешак во Скопје

Од:

Вчера во 07.15 часот кај бензинска пумпа на ул.„15. Корпус“, товарно возило „ман“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.В.(29) од Скопје удрило во пешак А.К.(56) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата А.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Изречени 18 месеци затвор за возачот кој прегази битолчанец на тротинет: Судството го уби брат ми по вторпат

Кристијан Ландов

Тешко повредени двајца Срби, со автомобил излетале од автопатот Куманово-Скопје

25-годишен скопјанец загина кај Катланово, со мотоцикл излетал од патот

Катерина Павлова-Николовска

Во верижен судар во Пробиштип повредени три лица

Катерина Павлова-Николовска

Обвинителството ќе ги прегледува надзорните камери за сообраќајката во која беше прегазен пешак кај мостот „Гоце Делчев“

Едно лице тешко повредено во несреќа на автопатот Неготино-Демир Капија