Тешко повредени двајца Срби, со автомобил излетале од автопатот Куманово-Скопје

Од:

Двајца Срби на возраст од 23 и 27 години се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи кај кумановското село Романовце.

dobivaj vesti na viber

„На 01.05.2022 околу 03.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на автопат Куманово-Скопје, атар на с.Романовце, кумановско, М.Д.(27) од Република Србија, управувајќи патничко возило „фолксваген туарег“, со српски национални ознаки, изгубил контрола и излетал од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот Е.Ч.(23) од Република Србија, констатирани во Општа болница Куманово“, велат од МВР.

Увид на местото извршила полициска екипа.

Би можело да ве интересира

Двајца загинати откако со трактор излетале од пат во Струмичко

Ана Ололовска

Скопјанка загина во тешка несреќа на скопската обиколница, три лица се пренесени во болница

Ана Ололовска

ВИДЕО: На Табановце приведени дилери, во БМВ пренесувале кокаин, хашиш и марихуана

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: На Караорман фатени 12 дрвокрадци

Катерина Павлова-Николовска

Приведени двајца битолчани, криумчареле 24 мигранти во комбе

Пазарџија се обидел да прегази инспектори, полицијата пукала во гумите од неговото комбе

Катерина Павлова-Николовска