Едно лице тешко повредено во несреќа на автопатот Неготино-Демир Капија

Од:

Едно лице било тешко повредено во сообраќајна несреќа синоќа на автопатот Неготино-Демир Капија, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

dobivaj vesti na viber

Додевски појасни дека несреќата се случила околу 22:30 часот. Тогаш, патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, управувано од А.Т.(30) од Неготино, излетало надвор од коловозот

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Кавадарци. Бил извршен увид на местото на несреќата.

Би можело да ве интересира

Загина пешак прегазен од „Ауди“ кај општинската зграда на Ѓорче Петров

Кристијан Ландов

Кај Железничкиот мост од водите на Вардар изваден маж во контактибилна состојба

Ана Ололовска

ВИДЕО: Запленети над 1100 метри мрежа и околу 100 килограми риба во Преспанското езеро

Кривична пријава за полицаец од Деве Баир за примање поткуп

Приведен криумчар на мигранти

Шестгодишно дете се удави во реката Пена

Ана Ололовска