Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Од:

Во СВР Охрид рано утринава околу 02:30 пријавено е дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу селата Климештани и Ботун, општина Дебарца, случена е сообраќајна несреќа.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата учествувале автомобил „БМВ“ со струшки регистарски ознаки, управуван од М.М.(21) од Струга и патничко возило „Ауди“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Д.(62) од селото Ботун.

-Од здобиените повреди на местото починал Ѓ.Д., а М.М. се здобил со телесни повреди, констатирани во Општа болница Охрид, велат од СВР Охрид.

Увид на местото на настанот извршиле екипа на СВР Охрид и Јавен обвинител, по чија наредба врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

Би можело да ве интересира

Автомобил излета од пат, возачот-млад струмичанец е тешко повреден

Кај Зелениково пронајден човечки труп

Горан Наумовски

Човечки труп пронајден по течението на Треска

Горан Наумовски

Во својот дом пронајден починат 54-годишен битолчанец

Ана Ололовска

Еден загинат во тешката сообраќајна несреќа кај Тајмишка раскрсница на патот Кичево-Гостивар

Катерина Павлова-Николовска

Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

А1он