Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Од:

Возач на мопед го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случила вчера на регионалниот пат – обиколница Богранци.

dobivaj vesti na viber

– На 12.06.2022 во 01.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат – обиколница Богданци, на крстосница кај место викано „Луда Мара“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „баотиан-БТ49“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(46) од с.Стојаково и патничко возило „форд мондео“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од Р.Г.(41) од Нов Дојран информираат од Министерството за внатрешни работи.

На местото на несреќата починал возачот на мопедот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Гевгелија.

Би можело да ве интересира

Во својот дом пронајден починат 54-годишен битолчанец

Ана Ололовска

Еден загинат во тешката сообраќајна несреќа кај Тајмишка раскрсница на патот Кичево-Гостивар

Катерина Павлова-Николовска

Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

А1он

Прилепчанец почина на пат кон болница откако со автомобил излетал од патот

Почина жена прегазена во Куманово

Обвинителството бара притвор за неготинецот кој ја претепа партнерката до кома