Прегазениот пешак во Ѓорче Петров е 65-годишен жител на Грчец

Од:

58-годишник од Сарај е возачот на аудото кое вчера вечер прегази и усмрти пешак во близина на општинската зграда во Ѓорче Петров информираче Министерството за внатрешни работи. Жртвата е жител на Грчец на 65 години.

– На 25.05.2022 околу 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Ѓорче Петров“ и ул.„Никола Пушкаров“ во Скопје, патничко возило „ауди а6“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Ј.(58) од с.Сарај, удрило во пешакот С.Р.(65) од с.Грчец, општина Сарај се вели во информацјата од МВР.

На местото на несреќата починал пешакот С.Р., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид на местото извршиле екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Сообраќајка кај Удово – почина моторџија, жена тешко повредена

А1он

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Катерина Павлова-Николовска

Тинејџерка и повозрасна жена загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај Штип, има и повредени

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Тешка сообраќајна несреќа на патот Кочани-Штип, загина возач на камион

Катерина Павлова-Николовска

Повредена малолетничка во сообраќајка во Скопје

А1он

Тешко повреден 59-годишен возач на тротинет – го покосил автомобил

А1он