Загина пешак прегазен од „Ауди“ кај општинската зграда на Ѓорче Петров

Од:

Возач со автомобил марка „Ауди“ прегази пешак кај Општината Ѓорче Петров, дознава „А1он“. На оваа локација има раскрсница како и пешачки премини. Според првичните информации, пешакот починал на лице место. Нема детали околу неговата возраст, ниту како се случила несреќата.

На терен се излезени и екипи на полицијата. Присутна е Брза помош, со обид да го реанимира пешакот, но неуспешно. Првичните информации говорат дека е известен и јавен обвинител.

Би можело да ве интересира

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска

Дете загина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Катерина Павлова-Николовска

Прегазениот пешак во Ѓорче Петров е 65-годишен жител на Грчец

Протест за прегазениот битолчанец: Да побараме правда за Оли и сите убиени во сообраќајки

Кристијан Ландов

Тешко повреден пешак во Скопје