Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

Од:

На 03.07.2022 во 21:15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на ул.„ЈНА“ во Гостивар се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ќ.И.(47) од с.Желино, тетовско, товарно возило „пежо“, управувано од А.У.(46) од с.Здуње, гостиварско и патничко возило „мерцедес“, управувано од В.С.(34) од Гостивар, двете со гостиварски регистарски ознаки.

Во несреќата, возачот А.У. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентен центар во Гостивар.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Би можело да ве интересира

Загина 32-годишник од кичевско, со автомобил излетал од пат

Повреден велосипедист на Средно Водно

Тешко повредени возач на мотор и неговиот сопатник по сообраќајка во Гостивар

Кумановец загина во тешка сообраќајна несреќа кај Агино село

Велосипед удрил пешак на Партизанска – велосипедистката е со тешки повреди

Удрил во две девојчиња во Кичево и избегал, полицијата трага по возачот