soobrakjajka

Македонија

Автобус што сообраќал од Скопје за Белград излетал од патот кај Алексинац, повредени четири лица

А1он
Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи утрово на автопатот Белград-Ниш во која автобус излетал од патот и удрил во заштитната ограда.
Македонија

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Штип-Радовиш

А1он
Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Радовиш, поточно на 4-ти километар на излез од Штип, е во целосен прекин поради случена сообраќајна незгода. Како што информира АМСМ,
Македонија

Повредени војници во сообраќајка кај патарината Сопот

А1он
Петмина припадници на Армијата на Република Македонија се повредени во сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот Велес-Скопје. Како што информираат од МВР, сообраќајната
Македонија

Камион усмрти 71 годишен велосипедист

А1он
На регионалниот пат Виница-Берово, кај местото викано „Говедарски пат“, 71 годишен виничанец утринава го загубил животот, информира портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова. Панајотова појасни дека
Македонија

Тешко повреден пешак во сообраќајка во Куманово

А1он
Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случи во Куманово вчера во 7.25 часот. Како што информира од полицијата сообраќајната несреќа се случила