Повредена малолетничка во сообраќајка во Скопје

Од:

Две женски лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 21 часот во Скопје. Едното повредено лице е малолетно девојче.

Несреќата се случила на крстосница од ул.„Козле“ и ул.„Брадфордска“ . Автомобил „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 36 годишник од Скопје се судрил со „шкода суперб“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 32 годишен жител на с.Грчец, општина Сарај.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од возилото „фиат пунто“, М.Т.(36), а со телесни повреди се здобила и малолетна сопатничка од истото возило, двете од Скопје.

Повредените биле пренесени во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Граѓани добивале покани за суд за дела како порнографија и педофилија: МВР предупреди дека е измама

Орце Костов

Студенти од Таџикистан и Пакистан се степале во Тетово

А1он

Пронајден француски државјанин, кој во Франција бил пријавен за исчезнат

А1он

Командири му платиле по 2.000 евра на затвореник кој ги измамил ветувајќи им унапредување: Вонреден надзор во Идризово

Орце Костов

Контроли во угостителски објекти: Се точи алкохол на малолетници, пронајдена марихуана

А1он

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведено едно лице

А1он