Сообраќајка кај Удово – почина моторџија, жена тешко повредена

Од:

Сообраќајна несреќа се случила вчера кај селото Удово меѓу мотор и автомобил. Од здобиените повреди на лице место починал моторџијата додека 36 годишната жена која управувала со автомобилот се здобила со тешки повреди и е пренесена во болница во Гевгелија.

„ На 06.06.2023 во 13.50 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на магистрален пат А-1, делница село Удово – село Марвинци, општина Валандово, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл со гевгелиски регистарски ознаки, управуван од М.К.(68) од село Пирава, валандовско и патничко возило „сузуки“ со валандовски регистарски ознаки, управувано од А.Д.(36) од село Јосифово, валандовско.

Од здобиените повреди на местото починал мотоциклистот, а смрт констатирал од лекар од Здравствен дом Валандово. А.Д. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Гевгелија.

Увид на местото на несреќата извршиле Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и екипа од Полициската станица Валандово.“ велат од МВР

Би можело да ве интересира

Загина 18 годишна девојка, повредени тинејџери – излета голф близу Прилеп

А1он

Поради сообраќајка забавен сообраќајот на влез и излез во Охрид

Катерина Ѓуровски

Експлодираше автомобил кај „Бисер“ – возачот повреден

Анита Петровска Рајковиќ

Загинатите кај Крушево се од едно семејство – мајка и дете починаа, таткото и две деца повредени

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Загина пешак во Бутел – несреќата снимена, автомобил мина на црвено, удри друга кола и ја исфрли на тротоарот

А1он

10 повредени – сообраќајка меѓу 3 возила, едното странско

А1он