soobrakjajka

Македонија

„Савана“: Автобусот е релативно нов и ги исполнуваше сите стандарди

А1он
Автобусот кој синоќа изгуби контрола и излета од коловозот на автопатот Велес – Скопје е релативно нов и ги исполнува сите стандарди, информираат од туристичката
Македонија

На повреденото дете во сообраќајката му е извршена операција на раката, а не ампутација

А1он
На деветгодишното дете кое беше повредено во синоќешната сообраќајна несреќа на автопатот Велес – Скопје, на Клиниката за детска хирургија му е извршена хируршка интервенција
Македонија

Автомобил излетал од коловозот на патот Прилеп – Македонски Брод, починала сопатничката

А1он
Вчера околу 11 часот на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод се случила сообраќајка во која патничко возило со прилепски регистарски ознаки излетало од патот.
Македонија

Судир помеѓу два автобуси и две возила на локалниот пат Банско – Муртино

А1он
Вчера во 14 часот и 20 минути на локалниот пат Банско – Муртино, се случила сообраќајна незгода помеѓу два автобуси со штипски регистарски ознаки, теренско
Македонија

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Прилеп-Крушево

А1он
Поради сообраќајна несреќа во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Прилеп- Крушево, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е
Македонија

Во судар со автомобил, мотоциклист се здобил со скршеници на нозете

А1он
Во сообраќајна несреќа која попладнево се случила во селото Чегране, Гостиварско, тешко е повреден мотоциклист, кој набрзо со скршеници на нозете е пренесен на скопските