Загина 18 годишна девојка, повредени тинејџери – излета голф близу Прилеп

Од:

Девојка на 18 годишна возраст синоќа загинала на лице место откако автомобил „голф“ излетал од патот во село Долнени, прилепско.

-На 28.08.2023 во 21.58 часот во СВР Битола било пријавено дека на регионалниот пат Македонски Брод – Прилеп, на место викано „Циглана” во с.Долнени, прилепско, патничко моторно возило „фолксваген голф” со прилепски регистарски ознаки, управувано од В.М.(18) од с.Пешталево, излетало од патот.

Од здобиените повреди на местото починала сопатничката М.С.(18) од Прилеп, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Со тешки телесни повреди се здобиле возачот В.М. и другата сопатничка Б.С.(18) од Прилеп, констатирани во болницата во Прилеп.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Би можело да ве интересира

Загина велосипедист на регионалниот пат Осломеј-Кичево

24-годишна Албанка загина во тешка сообраќајка кај Ласкарци

Двајца повредени при судар на локомотива и комбе кај кумановско Лопате

„Ова не е булевар, ова е кланица“- автомобил се преврте на новата улица во Аеродром

Катерина Ѓуровски

Таткото на детето кое беше прегазено на Пластичарска најави жалба: Очекував 10 години затвор

Александар Тодески

Две години и три месеци затвор за возачот кој усмрти дете на „Пластичарска“

Александар Тодески