rosoman

Македонија

Проблеми со водоснабдувањето во Росоманско

А1он
Иако локалната самоуправа минатите години потрошила пари како за водоснабдување на Росоман, така и за населените места, сепак проблемот со водоснабдувањето останува, бидејќи во речиси
Македонија

Росоман најпогодна локација за регионална депонија во вардарски регион

А1он
Росоман е најпогодна за регионална депонија во вардарски регион, ова го покажале направените анализи информира за МИА росоманскиот градоначалник Бранко Јанев. – Уште пред да
Македонија

Системот за управување со цврст отпад пред Советот на Општина Росоман

А1он
Пред Советот на општина Росоман денеска беше презентиран Интегрираниот систем за управување со цврст отпад во Вардарски регион. Како што рече Ана Каранфилова-Мазневска од Министерството
Македонија

По 22 години од формирање, општина Росоман доби градежен инженер

А1он
По 22 години од формирањето, општина Росоман доби градежен инжењер, информираше денеска росоманскиот градоначалник Бранко Јанев. Тој соопшти дека во тек е адаптација на соодветен
Македонија

Несовесни расфрлале употребени црева за наводнување „капка по капка“ во Росоманско

А1он
Не се бира кај се фрла ѓубре во Росоманско, вака реагираат росоманци, откако несовесни расфрлале употребени црева за наводнување „капка по капка” на патот кон
Македонија

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Росоман – плаќал на градежна фирма за работи што не биле извршени

А1он
Полицијата од Велес поднесе кривична пријава против С.Л. (53) и Д.М.(46), двајцата од Росоман и Б.Ј.Ј.(35) од Скопје за сторено кривично дело „злоупотреба на службена
Македонија

(ВИДЕО) Груевски во Росоман: Нудиме концепт во кој нема да има неасфалтирана и неосветлена улица

А1он
Никола Груевски вечерва во Росоман изјави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да работи на зголемување на вработеноста и дека ќе обезбедат бесплатен здрав оброк за учениците