Вечер дезинсекција против комарци во Росоман

Од:

Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Велес, од Кавадарци, вечерва ќе изврши дезинсекција за уништување на возрасните форми на комарци и останатите молестанти на територијата на општина Росоман.

Оттаму велат дека со дезинсекцијата ќе се спречи појавата на вектор-преносливи болести, кои ги пренесуваат комарците и други инсекти.

Апелираат до пчеларите навреме да преземат мерки за заштита на пчелите.

Би можело да ве интересира

Росоманец пријавил во полиција дека бил физички нападнат од сопругата

А1он

Овоштарите од Росоманско ќе добијат обесштетување поради мрзнењето на овошките

А1он

Жителите на Сирково побараа помош од градоначалникот на Росоман за да добијат приклучок кон патот Градско-Прилеп

Ана Ололовска

Полицаец и полицајка повредени во сообраќајка во Росоман

А1он

Педофил во повеќе наврати напаѓал две деца во Росоман, злоставувањето го снимал со телефон

Жарко Настоски

Советниците од Росоман не сакаат регионална депонија во нивната општина

Жарко Настоски