Се поставуваат автобуски постојки во општина Росоман

Од:

Се спроведуваат градежните работи за поставување на автобуски постојки на територијата на општина Росоман, информираше денеска росоманскиот градоначалник Бранко Јанев.

Тој наведе дека проектот е е плод на соработката на општина Росоман со компанијата „Дрекслмаер”.

– Ќе се постават пет автобуски постојки од кои три во Росоман, а по една во селата Сирково и Манастирец, изјави градоначалникот на Росоман.

Би можело да ве интересира

Росоманец пријавил во полиција дека бил физички нападнат од сопругата

А1он

Овоштарите од Росоманско ќе добијат обесштетување поради мрзнењето на овошките

А1он

Жителите на Сирково побараа помош од градоначалникот на Росоман за да добијат приклучок кон патот Градско-Прилеп

Ана Ололовска

Полицаец и полицајка повредени во сообраќајка во Росоман

А1он

Педофил во повеќе наврати напаѓал две деца во Росоман, злоставувањето го снимал со телефон

Жарко Настоски

Советниците од Росоман не сакаат регионална депонија во нивната општина

Жарко Настоски