protokol

Македонија

МВР за журките со стотици гости: Струмички „Аватар“ не ги почитувал мерките, пуштал гласна музика и дозволил присуство на малолетници

Маја Илиевска-Пачемска
Журките со стотици гости во струмичкиот клуб „Аватар“ и непочитувањето на протоколите за заштита од Ковид – 19, покрај гостите кои испратија снимки до редакцијата
Македонија

ВИДЕО: Стотици млади повторно на журка во струмички „Аватар“, клубот пререгистриран во кафуле

Маја Илиевска-Пачемска
Пет дена со журки и бендови во живо, повторно работи струмичкиот клуб „Аватар“ кој во јули беше пломбиран поради непочитување на мерките за заштита од
Македонија

Останува во сила забраната за организирање свечености со музика, одлучи Владата

А1он
Владата на Република Северна Македонија на денешната седница го прифати мислењето на Комисијата за заразни болести да се одбијат барањата за измени на Протоколот за
Македонија

Усвоени протоколите за училиштата: родителите дома ќе им мерат температура на децата, задолжителни маски и дистанца

А1он
Владата на Република Северна Македонија на денешната 82 седница го усвои Протоколот за постапување на основните училишта во Република Северна Македонија за реализација на воспитно-образовниот
Македонија

Средношколци на состанок со Комисијата за заразни болести за спроведувањето на наставата

А1он
Претставници од Сојузот на средношколци изутрината присуствуваа на состанокот на Комисијата за заразни болести и им беа презентирани извештаите со деталната состојба со Ковид-19 во
Економија

Игротеки, установи за едукација, објекти за веселби бараат итно донесување протоколи и финансиска помош

А1он
Игротеките, приватните установи за едукација и грижа на деца, објектите за свадби, родендени, крштевки, како и други семејни веселби, кои се затворени со владина Уредба
Македонија

Владата ќе одлучува за протоколите за наставата

А1он
На седница на Владата која е закажана за денеска напладне, точка на дневен ред се предложените протоколи за реализација на наставата според конечниот предлог на
Македонија

МОН и Комисијата за заразни болести по викендов ќе ги утврдат протоколите за училиштата

А1он
Работната група на Министерството за образование и наука ќе има средба со Комисијата за заразни болести во вторник или среда, за да се утврди конечна
Македонија

Затворен ресторан во Тетово каде вчера се правела свадба

Кристијан Ландов
Пазарните инспектори затворија ресторан во Тетово, откако вчера, таму се одржала свадба која ја организирал угостителот. Ресторанот има забрана за работа од инспекторите, кои со
Македонија

Владата го усвои Протоколот за организирање државни настани

А1он
Владата на Република Северна Македонија на денешната 77-ма седница го усвои Протоколот за организирање државни настани. На оваа своја седница, како што информираат од владината