protokol

Македонија

Чулев за литијата во Струга: Има затајување на превентивната функција на полицијата, истрагата е во тек

Кристијан Ландов
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, вели дека ѝ натаму се работи на идентификација на лицата кои учествувале на литијата во Струга и ги
Македонија

Кафулињата и рестораните почнуваат со работа, дозволено максимум четири лица на една маса

А1он
Откако беа затворени на 13 март поради состојбата со коронавирусот, кафулињата и рестораните од денеска повторно почнуваат со работа. Отворени за гости ќе бидат само
Македонија

Во кафана ќе можат да седат по двајца на маса, по четворица е дозволено само ако се од исто семејство

А1он
Владата ги објавени протоколите за отворање и работа на кафетериите и угостителските објекти за исхрана. Од утре може да почнат со работа кафетериите и угостителските