pendarovski

Македонија

Пендаровски: Решение на спорот меѓу Белград и Приштина за регионална стабилност, наместо нова дестабилизација

А1он
Денеска на ААБ Универзитетот во Приштина започна дводневниот прв Косовско-македонскиот безбедносен форум 2018 година на тема „Зајакнување на безбедноста преку соработка помеѓу Косово и Македонија”,
Македонија

Пендароски: Со евроатланските интеграции младите ќе останат во Македонија

А1он
Со евроатланска интеграција на Македонија младите ќе добијат поголема можност во својата држава и ќе се намали исселувањето во странство, им укажа денеска на вевчанци
Македонија

Пендаровски: Според најновите анкети опозицијата е блиску до 50 мандати

А1он
Носителот на листата во изборната единица 1 на Коалицијата предводена од СДСМ, Стево Пендаровски на средбата со жителите на скопски Капиштец, најави голема победа. -Најновите
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски: Кризата нема да се решава по насилен пат

А1он
По сите проценки, не само мои, се наоѓаме во последната фаза на расплетот на политичката криза, вели Стево Пендаровски, претседателски кандидат на СДСМ на претходните
Видео Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски: Овие избори ќе бидат референдум за Македонија, или диктатура или демократија

А1он
Носителот на столбот Партнерства за демократска Македонија, Стево Пендаровски, заедно со претседателот на СДММ, Стефан Богоев денеска разговараа со младите од Струга. Младите се пожалија
Македонија

Пендаровски во Врапчиште: Пред 5-ти јуни мора да се исполнат сите услови за фер избори

А1он
Носителот на столбот Партнерства за демократска Македонија, Стево Пендаровски заедно со членката на Извршен одбор, Сања Лукаревска и пратеникот Стојко Пауновски, денеска беа помеѓу граѓаните
Македонија

Пендаровски: Доаѓа новиот 17. мај

А1он
Коалицијата „За подобра Македонија“ влегува во коалиција „За спас на Македонија“, најави на својот твитер профил Стево Пендаровски, професор и кандидат на Социјалдемократскиот сојуз на
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски: Не се чудете зошто се собираат во бачило кога организаторот им е пастир

А1он
Ако сте луѓе подобро е да сте тука, им порача денеска професорот, Стево Пендаровски, на граѓаните кои кампуваат пред Влада. Тој одржа мал говор на
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски: Сите во општонароден фронт – за два месеци да и кажеме збогум на оваа власт

А1он
Кандидатот за претседател изборите во 2014 година, Стево Пендаровски од Универзалната сала рече дека крајот на режимот доаѓа. -Порано знаевме дека непријателите се надвор од
Македонија

Пендаровски: Од 2011-та ме прислушувале и мене, но и малолетниот син и сопругата

А1он
Стево Пендаровски, кандидатот за претседател на СДСМ и опозицијата бил прислушуван од 2011 година до денес. Освен неговиот телефон, Пендаровски во емисијата „360 степени“ на