pendarovski

Македонија

Пендаровски: Ајде да излеземе  масовно на гласање во недела и да избереме напредок

А1он
Со гласот за Гордана Сиљановска  може да се вратиме само назад, порача денеска Пендаровски во Дојран.Во времето Груена визмот и да се   продолжат штетните политики на Иванов, додаде
Македонија

Пендаровски во Валандово: Во недела гласаме за развој, интеграција и напредок

А1он
Валандово и цела Македонија на 21ви април и 5ти мај ќе слават победа на опцијата која нуди економски развој, подобар и побогат живот, повисок животен
Македонија

Сиљановска во штабот на Пендаровски

А1он
Гордана Сиљановска Давкова денеска го посети изборниот штаб на нејзиниот против кандидат Стево Пендаровски. Таа на „Твитер“ објави дека со присутните разговарале за фер и
Македонија

Пендаровски: Ако некој сака да гласа за Гордана Сиљановска тоа значи трет мандат за Иванов

А1он
Пендаровски, денеска побара поддршка од жителите на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на преку заокружување на бројот 3, за подобра иднина, за да не
Македонија

Пендаровски во Кратово: Поканата за членство во НАТО ни овозможува гаранција за границите

А1он
Концептот за напредок носи сигурна иднина на државата, ги отвора перспективите на младите и подобрување на стандардот на граѓаните,порача Пендаровски денеска во Кратово, и воедно
Видео Македонија

ВИДЕО: Некреативна кампања која тешко допира до неопределените гласачи

Мери Јордановска
Некреативните слогани, традиционалното водење кампања со митинзи и класично рекламирање, долгите говори, стерилните долги програми, без издвоени поенти ги прават гласачите збунети, уморни и незаинтересирани
Македонија

Пендаровски во Дебар: Да не и дозволиме на Гордана и на ВМРО-ДПМНЕ пак да не вратат назад

А1он
На претстојните претседателски и локални избори да се гласа за концептот што води напред кон ЕУ и НАТО, побара денеска од граѓаните на Дебар, Пендаровски.
Видео Македонија

ВИДЕО: Како се редат митинзи, така се редат и гафови во претседателската кампања

Кристијан Ландов
Продолжува низата гафови и комични ситуации на митинзите на претседателските кандидати во последната недела од изборната кампања. Стево Пендаровски на митинзите зборуваше на албански, им