pendarovski

Македонија

Пендаровски до жените: Во мојот Кабинет ќе има советничка за родова еднаквост

А1он
Жените, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова заложба како иден претседател, посочи денеска Пендаровски на
Македонија

Пендровски: Заедно сме посилни, како претседател ќе работам упорно на унапредување на билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и Бугарија

А1он
„Ми дадовте политичка поддршка која ретко се случува, вие не се дистанциравте и дадовте поддршка на најдобрата опција за иднината на Република Северна Македонија. Претходно
Македонија

Пендаровски во Арачиново: Арачиново знае да избере напредок и да поддржи концепт за зедништво, заедно одиме напред!

А1он
Граѓаните од ова населено место знаат да изберат, да го поддржат напредокот и концептот за заедништво, рече вечерва Пендаровски пред жителите на Арачиново. „Јас нудам
Македонија

Пендаровски во посета на Илинден, Зелениково и Петровец: Ќе победиме бидејќи носиме европска иднина, да продолжиме заедно напред!

А1он
Кандидатот за претседател Стево Пендаровски попладнево беше во посета на Петровец, Илинден и Зелениково каде со граѓаните од овие општини разговараше за повеќе актуелни теми,
Македонија

Сопругата на Пендаровски, Елизабета: Хуманитарните акции секогаш ќе ја имаат мојата безрезервна поддршка

А1он
Под мотото волонтираме и донираме за солидарно општество денеска во Музејот на Град Скопје, сопругата на заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендраовски, Др. Елизабета Ѓорѓиевска
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски во дебарскиот регион: Поддршката за Стево е поддршка за реформи и европска иднина, за да ги задржиме младите дома

А1он
Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски вчера попладне беше со граѓаните од дебарскиот регион каде разговараше на повеќе актуелни теми и ги потенцираше реформите кои Владата
Македонија

Пендаровски: Оризопроизводството и земјоделството ќе добијат потенцијално за над пет пати повеќе пари со влезот во евроатлантските структури

А1он
Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското,
Македонија

Пендаровски од Виница: Младите заслужуваат да живеат во европска држава, одиме напред

А1он
Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на трибина во Виница порача дека младите на овој град заслужуваат да живеат во европска држава, во европска Виница, град
Македонија

Пендаровски во Зрновци: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред, за младите да останат тука

А1он
Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски на жителите на Зрновци им порача дека знаат добро за што тој се залага, а за што другата страна
Македонија

Пендаровски во Македонска Каменица: Нудам иднина, да одиме заедно напред, да ја донесеме Европа тука, а не младите да ни бегаат

А1он
На денешната средба со жителите на Македонска Каменица, Пендаровски порача: – Важно е за која политика ќе се одлучи народот, дали за политика која води