pasosi

Македонија

Со македонски пасош, без визи во 125 земји

А1он
Македонија е на 43-то место на листата земји чии пасоши овозможуваат најлесно патување, покажува рангирањето што го направи Henley Passport Index за 2019 година. Со македонски пасош
Македонија

Од џип украдени 13 илјади евра, македонски и американски пасоши

А1он
Во селото Колибари, кичевско, од Џип Чироки со американски таблици, како што пријавил сопственикот, се украдени 9.450 евра, 4.720 долари, накит, американски и македонски пасоши.
Македонија

Јанкулоска: Ако има, опозицијата да достави докази за наводите за пасошите

А1он
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска апелираше до опозиција ако поседуваат што било што ним им личи на патна исправа да го достават и
Македонија

МВР: Секаков обид за фалсификат на биометриските патни исправи би бил лесно откриен

А1он
„За да не биде изманипулирана јавноста и медиумите дека Министерството за внатрешни работи не одговарало на прашањата на Фокус, со дозвола од Фокус, доколку некој
Македонија

Јанкулоска: До МВР да се достават сознанијата и доказите за наводната изработка на пасоши

А1он
„Лицата блиски до опозицијата кои се обидуваат да отворат тема не се погрижија да понудат аргументи. Сосема е погрешен пристапот и обидот да се исценира некаква