Костовски: Мицкоски се обиде да саботира полициска акција за да одбрани криминал

Од:

Ниеден обид на ВМРО-ДПМНЕ за извртување на вистината не може да го сокрие фактот дека токму Мицкоски се обиде да саботира сложена полициска акција преку јавно објавување на информации. Како што објави и самото Министерство за внатрешни работи, истрагата за пасошите се води подолг период бидејќи се преземаат дејствија кои имаат и меѓународни импликации рече на прес конференција пратеникот на СДСМ Мартин Костовски.

„Заради лични интереси Мицкоски се обиде да загрози полициска акција и соработка на нашата полиција со стратешките партнери. Мотивите и целите за ваквите постапки треба да ги даде независна и професионална истрага пред надлежните инситуции. ВМРО-ДПМНЕ е симбол за фалсификувани патни исправи, Мицкоски е симбол за бранител на криминалот и тоа е докажано многу пати досега“ – порача Костовски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Колева: Растот на извозот од 7,8 отсто е потврда дека македонската економија е стабилна и динамична

Ана Ололовска

СДСМ: Блокадата на Законот за Клинички центар е уште еден доказ дека ВМРО-ДПМНЕ работи против граѓаните и македонското здравство

Ана Ололовска

Стојановска: ВМРО-ДПМНЕ е за нов Клинички центар, но со изготвен проект, а не со физибилити студија од 35 страни

Петмина од обвинетите за лажните пасоши признаа вина

Катерина Павлова-Николовска

Марија Митева е нова портпаролка на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: Со 1.7 милиони евра Шилегов можел да се купи две противпожарни возила со скали