СДСМ: Дали Христијан Мицкоски намерно пласираше информации во јавноста за да се саботира голема полициска акција

Од:

Дали Христијан Мицкоски намерно пласираше информации во јавноста за да се саботира голема полициска акција на нашите институции, МВР и меѓународни органи со помош на нашите стратешки партнери, саботажа која не успеа се вели во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на која обвини дека преку МВР се делеше пасоши на криминалци.

„Очекуваме официјални информации од надлежните институции кои треба да покажат дали Христијан Мицкоски одработува за криминалци“ – се вели во соопштението од СДСМ.

Би можело да ве интересира

Припадник на Армијата се здобил со прострелна рана при воени вежби на полигонот „Криволак“

СДСМ: Наводните скандали на ВМРО-ДПМНЕ за Град Скопје се исчадени петарди во нивните раце

СДСМ поднесува иницијатива за измени на Закон за субвенциониран студентски оброк

Затворена кафеана во Тетово, приведена сопственичката

12 отсто помалку сообраќајни незгоди во 2021 година, намален и бројот на жртви

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ одмага и ја поткопува борбата против Ковид 19

Катерина Павлова-Николовска