nikola todorov

Македонија

Никола Тодоров за бугарски „Дневник“: Во македонско-бугарскиот спор има трета страна која поттикнува несогласувања

А1он
Македонско-бугарскиот проблем е прашање на длабока емоција и помеѓу Македонците и помеѓу Бугарите. Згора на тоа, и од двете страни на границата има политичари и
Македонија

Финансиската полиција ги сомничи Тодоров и Кралев дека го оштетиле буџетот за 80 илјади евра

А1он
Поранешните министри за образование и наука Никола Тодовор и Панче Кралев се осомничени за злоупотреба на службената положба и овластување, во врска со јавна набавка
Македонија

По Мијалков и Тодоров експресно исклучен од ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ во Карпош, го исклучија од партијата поранешниот висок функционер, Никола Тодоров. Тој бил повикан во општинскиот комитет во Карпош, каде бил
Македонија

Тодоров: Им благодарам што ме спасија од срамот да бидам дел од секташка фракција

А1он
Поранешниот министер за здравство и висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров се огласи на Фејсбук откако синоќа беше исфрлен од членството во партијата. -Денот на
Македонија

Централниот комитет побарал Никола Тодоров да биде исклучен од ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва побарал од општинскиот комитет да го исклучи од партијата поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров. Како што кажа Александар Николоски,
Македонија

Кривична пријава за Тодоров за „несовесно работење во службата“

А1он
Управата за финансиска полиција до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе Кривична пријава против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров поради сомнение за сторено кривично дело
Македонија

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

А1он
Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство,
Македонија

Тодоров не мирувал: И Филхармонија ја впишал во Катастар во последен час

А1он
Никола Тодоров како заменик претседател на Владата потпишал објектот на Македонската филхармонија да биде внесен во Катастарот на 31. Мај, 10 дена по отворањето на
Македонија

Тодоров донел одлука Груевски да користи две државни возила само неколку часа пред избор на новата Влада

А1он
Поранешниот заменик претседател на Владата, Никола Тодоров неколку часа пред изборот на новата реформска влада на СДСМ донел одлука екс премерот Никола Груевски да користи
Македонија

Неколку дена пред заминување, Тодоров разрешувал и именувал, отворал и затворал конзулати

А1он
Дваесетина дена пред да биде разрешен од функцијата заменик претседател на техничката Влада, Никола Тодоров отворал и затворал Почесни конзулати во Труција и Романија. Одлуките