sluzbeno vozilo

Свет

Оставка на естонската министерка за образование, со службен автомобил ги носела децата на училиште

А1он
Естонската министерка за образование, Маилис Репс, денеска поднесе оставка на функцијата по медиумските извештаи дека користела државно возило и возач за да ги нoси своите
Македонија

Тодоров донел одлука Груевски да користи две државни возила само неколку часа пред избор на новата Влада

А1он
Поранешниот заменик претседател на Владата, Никола Тодоров неколку часа пред изборот на новата реформска влада на СДСМ донел одлука екс премерот Никола Груевски да користи