tamara

Македонија

Хелсиншки: Недозволиво е постојаното одложување на рочиштата во случајот ,,Тамара’’

А1он
Хелсиншкиот комитет реагира на повторното одложување на рочиштето во судскиот процес за малата Тамара, која почина пред шест години, а постапката против обвинетите трае две
Магазин

ВИДЕО: Вечерва се одржува доделување на музичките награди МАС

А1он
Вечерва во Штарк арената во Белград, ќе се одржи МАС 2020 “Music awards ceremony” регионално доделување на музичките награди. Преносот од црвениот килим ќе започне
Македонија

(ВИДЕО) Царовска: Северна Македонија е на врвот на евровизиската победничка листа со пораката за родова еднаквост и за прифаќање на различностите

А1он
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и заменик министерот за култура Владимир Лазовски, беа претставници на Владата на Република Северна Македонија, кои вчера
Македонија

Галетановски до македонската дијаспора: Рмбаjте под туѓо сонце и плукајте по се што вреди, никад да не се вратите

А1он
Директорот на Зоолошката градина во Скопје, Ѓорѓи Галетановски, на својот Фејсбук профил го искажа своето мислење во однос на иселениците, бидејќи не гласале за нашата
Магазин

Би-би-си: Импресивниот настап на Тамара овозможи да научиме географија

А1он
Уметничката вредност на Изборот за песна на Евровизија е секогаш дискутабилен, но нема дилема дека му помага на светот во совладување на географијата. Благодарение на
Магазин

Мицкоски: Честитки за Тамара, Македонија вечна

Галена Николовска-Ризвановиќ
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот „Фејсбук“ профил испрати честитки за Тамара по нејзиниот настап на Евросонг, со пораката „Македонија вечна“. Под неговата објава
Магазин

Јоксимовиќ: Време е да се преиспита начинот на гласање, за мене победи Тамара

Галена Николовска-Ризвановиќ
„Време е да се преиспита начинот на гласање на Евровизија, за мене победник е Тамара“ напиша на Твитер, српскиот пејач и композитор Жељко Јоксимовиќ, кој
Македонија

Пендаровски до Тамара: Вие сте наши победници!

А1он
Претседателот Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил и честиташе на нашата претставничка на Евровозија Тамара Тодевска, која синоќа во Тел Авив го освои осмото место.
Македонија

Заев со честитка до Тамара: Одамна не сме биле олку горди

А1он
Премиерот Зоран Заев синоќа на својот Фејсбук профил и честиташе на нашата претставничка Тамара Тодевска, која го освои осмото место на финалето на Евровизија во