galetanovski

Македонија

Директорот на ЗОО Галетановски повикан во полиција, поради објавата на Фејсбук да се шкртне „Северна“ од гласачкото ливче

Мери Јордановска
Ѓорѓи Галетановски, директорот на Зоолошката градина Скопје попладнево бил повикан во Секторот за економски криминал поради објава на неговиот профил на социјалната мрежа Фејсбук. Објавата
Македонија

Галетановски до македонската дијаспора: Рмбаjте под туѓо сонце и плукајте по се што вреди, никад да не се вратите

А1он
Директорот на Зоолошката градина во Скопје, Ѓорѓи Галетановски, на својот Фејсбук профил го искажа своето мислење во однос на иселениците, бидејќи не гласале за нашата