naumovski

Македонија

Заев за кандидатот за локални во Ѓорче: Наумоски ми е другар, но прв приоритет е победата

Кристијан Ландов
„Јас не можам да мислам, анкетата е математичка операција“, вака актуелниот градоначалник Александар Наумовски одговори на прашањето дали има поддршка од граѓаните на Ѓорче Петров,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Наумоски не може да се тргне од позицијата основач на „Плоштад слобода“

А1он
Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, призна дека шефот на кабинетот, Никола Наумоски, е сè уште основач на здружението „Плоштад слобода“, кое доби 180 илјади
Македонија

Наумовски: Парите за повисока плата се планирани во случај да се промени законот

А1он
Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски, тврди дека засега нема да зема повисока плата и ќе чека законски измени за да добие зголемување во
Видео Македонија

ВИДЕО: Наумовски си ја зголеми платата, а Ѓорче Петров нема пари за ветените базен и градинка

А1он
Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски, годинава ќе зема повисока плата, а планирани се и нови вработувања во Општината во време кога владејачките структури
Македонија

Наумовски: Предлозите на Нимиц се далеку од достоинствено решение

А1он
Амбасадорот Васко Наумовски, македонскиот претставник во разговорите за спорот за името, денеска изјави дека предлозите изнесени од медијаторот Метју Нимиц се далеку од достоинствено решение.
Спорт

Наумовски: Тренерите се проблем број еден во кошарката, па потоа се клубовите

А1он
„Поради селективното информирање од страна на медиумите за време на одржувањето на редовното годишно собрание, чувствуваме одговорност да дополниме важни моменти од дискусијата на самото
Македонија

Координативен состанок на премиерот Заев со амбасадорот Васко Наумовски, специјален пратеник во разговорите за името

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска одржа консултативна средба и координација за претстојните активности како дел од новиот циклус разговори поврзани со
Македонија

Никола Наумоски поставен за шеф на кабинет на Шилегов

А1он
Никола Наумоски е поставен за шеф на кабинетот на новиот градоначалник на Град Скопје од редовите на СДСМ, Петре Шилегов. Оваа информација за А1он ја
Македонија

(ВИДЕО) Наумовски: Обвинитиелството да покрене одговорност за Коце Трајановски

А1он
Пералницата за пари, преку спомениците вредни на 630 милиони евра, не запира со голтање на народните пари. Најновиот ревизорски извештај за 2015 година на Град
Македонија

(ВИДЕО) Наумовски: „Сител“ беше на лице место, а не ми побара изјава за инцидентот со Димитриевски

А1он
Активистот за граѓански права и слободи, Никола Наумовски, вели дека иако тој бил нападнат од страна на новинарот Антонио Димитриевски, сепак добил еднаква прекршочна пријава