gjorce

Македонија

По заминувањето од функцијата, ексградоначалникот на Ѓорче се гоштевал на општинска сметка со свинско и ракија

Кристијан Ландов
Седум денa по заминувањето од градоначалничката функција во општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски на општинска сметка се гоштевал во кафеана. „А1он“ дојде до сметката, на
Македонија

Заев за кандидатот за локални во Ѓорче: Наумоски ми е другар, но прв приоритет е победата

Кристијан Ландов
„Јас не можам да мислам, анкетата е математичка операција“, вака актуелниот градоначалник Александар Наумовски одговори на прашањето дали има поддршка од граѓаните на Ѓорче Петров,
Македонија

12-годишен штитеник избегал од Домот за деца со воспитни проблеми во Ѓорче

А1он
Вработени во Домот за деца со воспитни и социјални проблеми во скопската населба Ѓорче Петров вчера пријавиле дека 12-годишно дете од Кочани, нивни штитеник, избегало
Македонија

Извршен увид во градежните работи на улицата „Ѓорче Петров“

А1он
Увид во градежните работи на улица „Ѓорче Петров“, каде што изминативе неколку месеци се вршеа градежни работи за реконструкција на оваа сообраќајница, денеска извршија градоначалникот
Македонија

Средба за одржување на каналската мрежа во Ѓорче Петров

А1он
Подготовка на оперативен план за заштита и одбрана од поплави и дефинирање на надлежностите за изградба, одржување и чистење на каналската мрежа во општина Ѓорче Петров. Ова е
Македонија

Нов спортски полигон во Ѓорче Петров

А1он
Општина Ѓорче Петров денеска доби спортски полигон изграден по светски стандарди со вградена посебна акрилна подлога. На пуштањето присуствуваа премиерот Никола Груевски, директорот на Агенцијата за
Македонија

Ново спортско повеќенаменско игралиште во Ѓорче Петров

А1он
Во Општина Ѓорче Петров, пред надвозникот кон населбата Даме Груев, денеска ќе биде отворено ново спортско повеќенаменско игралиште. Игралиштето е реализирано во рамки на проектот