aleksandar naumovski

Македонија

Александар Наумовски ги демантира тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ за непријавен имот

А1он
Уредно во законскиот рок е пријавена промена на мојот имот. Со продажба на постојно возило и купување старо возило со година на производство од 2010
Македонија

По заминувањето од функцијата, ексградоначалникот на Ѓорче се гоштевал на општинска сметка со свинско и ракија

Кристијан Ландов
Седум денa по заминувањето од градоначалничката функција во општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски на општинска сметка се гоштевал во кафеана. „А1он“ дојде до сметката, на
Македонија

Општина Ѓорче Петров забрани сушење алишта во дворови што гледаат на улици и плоштади

А1он
Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски, во објава на својата Фејсбук-страница пишува дека Советот на општината усвоил измени во Одлуката за комунален ред и
Македонија

Првиот братучед на градоначалникот Наумоски вработен во Централен регистар

А1он
Мирослав Наумоски, прв братучед на градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, пред 2 месеци бил вработен во Централен регистар на определено време, дознава „А1он“. Двајцата