misovski

Македонија

ВИДЕО: Падна понуда за кладба во Собранието меѓу власта и опозицијата

Кристијан Ландов
Понуда за кладба во ручек падна во Собрание, а откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски, најави дека промената на власта ќе биде многу брзо. Потпретседателот
Македонија

НСДП: Централниот одбор го утврди Горан Мисовски за единствен кандидат за претседател на партијата

А1он
Централниот одбор на НСДП за единствен кандидат за претседател на НСДП на Петтиот конгрес на партијата го утврди Горан Мисовски информираат од партијата. – Предлогот
Македонија

Мисовски: Оваа Влада ќе трае, мало сутра дека ќе падне веднаш

А1он
Во третото продолжение на седницата за избор на влада, попладнево, пратеникот од НСДП Горан Мисовски на крајот од своето излагање порача дека новата влада ќе
Македонија

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

А1он
Потпретседателот на Собранието Горан Мисовски денеска од Мечкин Камен во Крушево во негово и во име на Собранието го честиташе националниот празник Денот на Републиката
Македонија

Џафери оздраве, но сепак Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

А1он
Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на
Македонија

Мисовски: Подвиткан под бремето на криминалците, Мицковски не може да се исправи пред јавноста

А1он
„Пораките за обнова на земјата кои ги упатува лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, се пораки на политичар кој се крие, кој бега, кој се плаши, кој
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мисовски: Џафери е избран легално, согласно Уставот и Деловникот

А1он
Можам да кажам дека претседателот е избран легално и тука нема сомнежи. Ова го кажав во обвинителството, го кажувам и пред вас. Тој е избран
Македонија

НСДП избра членови на Извршниот комитет и потпретседатели

Централниот одбор на НСДП денеска во Скопје ја одржа својата прва конститутивна седница по одржаниот четврти конгрес на партијата. Членовите на Централниот одбор избраа 19
Македонија

Мисовски: Изборот на Талат Џафери е чист, Вељаноски мора да одговори на многу прашања

А1он
Пратеникот од НСДП Горан Мисовски со писмена соопштение реагира на синоќешниот настап на телевизија Сител на Трајко Вељаноски. „Го гледав настапот на нелегитимниот Претседавач на
Македонија

Мисовски: Сите ви порачуваат да не ја силувате демократијата

А1он
Пратеникот од НСДП, Горан Мисовски ја демантираше изјавата на Илија Димовски кој ги читаше членовите од Деловникот бидејќи како што рече тие членови се однесуваат